Matrace

Matrace – snad nejdůležitější součást každé postele. Kvalitní matrace Vám poskytuje správné ortopedické vlastnosti a potřebné pohodlí. Protože spánkem trávíte přibližně třetinu svého života, na výběru té správné matrace byste si měli dát obzvláště záležet. 

Přinášíme Vám širokou škálu různých druhů matrací z různých materiálů. Každému zákazníko...

Matrace – snad nejdůležitější součást každé postele. Kvalitní matrace Vám poskytuje správné ortopedické vlastnosti a potřebné pohodlí. Protože spánkem trávíte přibližně třetinu svého života, na výběru té správné matrace byste si měli dát obzvláště záležet. 

Přinášíme Vám širokou škálu různých druhů matrací z různých materiálů. Každému zákazníkovi tak jsme schopni nabídnout pro něj tu nejvhodnější variantu. Všechny matrace z našeho sortimentu jsou vyráběny ze zdravotně nezávadných materiálů, které jsou neutrální vůči roztočům a plísním – jsou tedy vhodné i pro alergiky. 

Vybranou matraci Vám necháme vyrobit v takovém rozměru, který bude nejlépe odpovídat Vašim potřebám. Samozřejmostí je, že většinu matrací si můžete předem vyzkoušet v našem kamenném obchodě.

Zobrazit

Matrace Počet produktů: 14

Podkategorie

 • SE STUDENOU (HR) PĚNOU

  Matrace vyrobené ze studené pěny mají delší životnost a lepší bodovou elasticitu než matrace z PUR pěn.

  Studená pěna je vylepšenou verzí polyuretanové pěny s otevřenou buněčnou strukturou. Díky tomu je vzdušnější, tvarově stálejší a trvanlivější.

  Jde o materiál antialergický, který nepodporuje tvorbu bakterií, plísní ani výskyt roztočů. Matrace vyrobené ze studené pěny  poskytují velmi dobré ortopedické vlastnosti a jsou vhodné pro každodenní spaní. 

 • S VISCOELASTICKOU PĚNOU

  Paměťová pěna (nazývaná také jako líná nebo viscoelastická pěna) je relativně nový, moderní materiál, který výrazně zvyšuje užitnou hodnotu matrací z polyuretanových studených pěn. 

  Díky svému složení reaguje líná pěna výborně na tlak a teplotu lidského těla a přináší tak skvělé ortopedické vlastnosti. Kvalitní paměťová pěna si svou účinnost udrží po mnoho let a její vlastnosti jsou trvalé.  Její otevřená buněčná struktura navíc zajišťuje potřebnou vzdušnost matrace. 

 • PĚNOVÉ

  Matrace vyrobené z polyuretanové pěny přinášejí dobré ortopedické vlastnosti za velmi výhodnou cenu. Nabízejí nižší hmotnost a snazší manipulaci než jiné druhy matrací, zároveň se ale rychleji opotřebovávají. 

  Polyuretanová pěna je materiál antialergický, který nepodporuje výskyt roztočů, plísní a bakterií. V porovnání s jinými materiály má však nižší vzdušnost (nehodí se pro vlhčí prostředí) a rychleji se opotřebovává. Obecně platí, že kvalita a doba použití takové matrace je přímo úměrná její výšce. 

  Matrace z PUR pěny se výborně hodí pro příležitostné přespání stejně jako pro každodenní spaní s důrazem na nižší cenu. Doporučujeme je používat na lamelových roštech, pro nepružné podklady a pevné desky vhodné nejsou. Matrace se dají i polohovat. 

  .

 • PRUŽINOVÉ

  Díky své konstrukci poskytují pružinové matrace základní ortopedické vlastnosti a oporu páteři. K jejich největším výhodám patří velmi dobrá vzdušnost a cenová dostupnost.

  Své uplatnění nacházejí pružinové matrace především v postelích určených k občasnému spaní, jako jsou přistýlky nebo lůžka v rekreačních chatách či chalupách. Použité materiály a způsob výroby navíc zajišťují těmto matracím velmi dobrou vzdušnost, díky čemuž jsou ideální pro použití ve vlhčím prostředí, například právě ve starších chalupách. 

  Základ námi nabízených pružinových matrací tvoří moderní pružinové jádro typu BONELL, v nichž jsou jednotlivé pružiny navzájem propojeny v jeden celek. Takové matrace nejsou vhodné do dvoulůžkových postelí, kde chtějí partneři spát na jedné společné matraci - dochází zde totiž k výraznějšímu přenášení vlnění a vzájemnému rušení při spánku. 

  Pružinové matrace lze použít na libovolnou podložku, ideální pak je umístění na pevné desky (i na zem) a pevné laťkové rošty. Nejsou však vhodné pro polohování. Díky kombinaci různých materiálů na ložných plochách lze u pružinových matrací docílit různých tuhostí.

 • TAŠTIČKOVÉ

  Pro taštičkové matrace je charakteristické jádro z ocelových pružin, které jsou zabaleny do jednotlivých textilních sáčků (tzv. taštiček). Díky tomu, že jsou jednotlivé pružinky navzájem oddělené, poskytuje tento druh matrací dobré až výborné ortopedické vlastnosti. 

  Taštičkové matrace přinášejí řadu pozitiv, které je předurčují pro každodenní kvalitní spánek.

  Především jsou:

  • velmi vzdušné a hygienické - hodí se i do starších domů a vlhčího prostředí
  • značně trvanlivé a své vlastnosti si udržují po dlouhou dobu
na stránku
Zobrazují se 11 – 14 z 14 položek
Zobrazují se 11 – 14 z 14 položek